Magyarországon igen gyakori a fűtésrendszerek radiátoros hőleadása. A radiátoros fűtést egyszerű telepítési módja és ez általi kedvező ára teszik népszerűvé. Jól szabályozható fűtött teret lehet vele elérni. Helységenként külön termosztáttal szabályozható a rendszer, ami a fogyasztásra is jó hatással van. A radiátorok között esztétikai szempontok alapján is válogathatunk, mivel a megjelenési formája, alakja,színe igen változatos. A nagyobb fűtés teljesítmény érdekében a radiátorok hőleadó felületét igyekeznek többféle módszerrel megnövelni. Modern radiátoroknál a gyártók a korszerű anyagok választása mellett, minél kisebb víz áramoltatásával, minél nagyobb átadófelület készítésével érik el a kívánt célt. Minden radiátornak egyéni hőátadó teljesítménye van, amit összhangba kell hozni a fűteni kívánt tér adottságaival.
Van padlóban elhelyezett radiátor is, ami tulajdonképen egy padlószintbe süllyesztett cső radiátor. Alkalmazható olyan helyeken ahol útban lenne egy radiátor test.
Radiátoros fűtésnél a fűtött szoba levegője keringő mozgást fog végezni.
Az ilyen cirkuláció hőkülönbségeket okoz, a mennyezet környezetében melegebb lesz, mint az aljzat közelében. Ez a légmozgás képes a leülepedett porszemcséket magukkal vinni, folyamatosan felkavarva azt. Az egyenetlen hőérzet és a némileg rossz élettani hatása mellett azonban van egy konkrét jó oldala is a radiátoros fűtésnek. Az ablak alatt elhelyezett radiátor megakadályozza az ablak üveg hőkülönbség okozta pára lecsapódását.
A radiátoros fűtésrendszer telepítésekor a radiátorokhoz vezető csöveket, melyek akár a betonaljzatban vagy a falakban mennek, a hővesztés elkerülése végett hőszigetelni kell. Így tudjuk a radiátorban összpontosítani a meleget. Bár van, hogy épp a visszatérő fűtéscső hőátadását hasznosítjuk, egyfajta hibrid padlófűtés megoldásaként. Ez a módszer még elfogadható lenne a fürdőszobákban, ahol a talaj melege kellemes érzetet nyújt. Ám olyan helységekben, ahol huzamosabb ideig tartózkodunk, a fokozott padló melegség kedvezőtlen élettani hatásai miatt, nem javallott ez a fűtés kialakítási módszer! Fürdőszobában, különösen ha törölközőradiátoros fűtést alkalmazunk, jól jöhet ez a kiegészítés, mivel életszerűen az ilyen radiátorok zsúfolásig tele vannak szárítandó törölközőkkel, ezzel eltakarva a hő átadó felületet, csökkentve a radiátor hatékonyságát.
A radiátorok a megfelelő működése végett időnként karbantartást is igényelnek. A fűtési szezonban előfordul hogy a radiátor felől fura hangok jönnek: csobogás, kuruttyolás. Ezek a hangok rendszeren belüli levegő jelenlétre utalnak és könnyedén házilag is elháríthatók. Mindössze légteleníteni kell a radiátor légtelenítő szelepén keresztül.
Komolyabb karbantartást csak az évek múlásával igényelnek, amikor is a radiátorban összegyűlt lerakódásoktól kell megszabadulni. Ehhez a művelethez nem kell az összes radiátort leszerelgetni, kimosni. Tisztító gép segítségével a vízszerelő szakember zárt rendszeren belül is el tudja végezni ezt a műveletet. Erre műveletre időnként gondolni kell, mert ezzel a kazán élettartamának meghosszabbítását segítjük elő.